Wpływ doustnego alendronianu na gęstość mineralną kości i częstość złamań w osteoporozie pomenopauzalnej ad

Te kryteria rekrutacji zostały wybrane, aby reprezentować ogólną populację kobiet z osteoporozą (tj. Kobiet z niską masą kostną, ze złamaniami lub bez złamań). Wykluczono kobiety z innymi przyczynami osteoporozy (np. Leczenie glikokortykosteroidami) lub inne zaburzenia metabolizmu kostnego i mineralnego (np. Niedobór witaminy D, choroba Pageta lub nadczynność przytarczyc); czynna choroba wrzodowa, zaburzenia czynności nerek (poziom kreatyniny w surowicy,> 1,5 mg na decylitr [130 .mol na litr]) lub zaburzenia czynności wątroby; nieprawidłowości kręgosłupa lędźwiowego uniemożliwiające ocenę gęstości mineralnej kości na co najmniej trzech kręgach lędźwiowych lub historię złamania biodra; lub jakiekolwiek wcześniejsze leczenie bisfosfonianami lub leczenie w ciągu ostatnich 12 miesięcy estrogenem, progestagenem, kalcytoniną, fluorem lub sterydem anabolicznym. Kobiety nie były wykluczane na podstawie rasy. Wszystkie kobiety wyraziły pisemną, świadomą zgodę, a protokoły badań zostały zatwierdzone przez instytucjonalną komisję odwoławczą w każdym z uczestniczących ośrodków. Leczenie
Kobiety były losowo przydzielane do grupy otrzymującej placebo (40 procent kobiet) lub 5, 10 lub 20 mg alendronianu dziennie (20 procent w każdej grupie dawkowania) przez dwa lata, a następnie do terapii otwartej w trzecim rok. Zanim jakakolwiek z kobiet doszła do 24-miesięcznej wizyty, protokół został zmodyfikowany tak, aby obejmował trzeci rok podwójnie ślepej terapii, a kobiety otrzymujące 20 mg alendronianu dziennie były zamieniane (na ślepo) na dawkę 5 mg na dzień na trzeci rok. Zmiana ta została dokonana, ponieważ wyniki innego badania wykazały, że dawka 20 mg na dobę była większa niż niezbędna do uzyskania maksymalnego wzrostu gęstości mineralnej kości.16 Wszystkie kobiety otrzymywały codzienny suplement węglanu wapnia dostarczający 500 mg pierwiastka. wapń.
Punkty końcowe
Gęstość mineralną kości kręgosłupa lędźwiowego, szyjki kości udowej, krętarza, przedramienia i całego ciała mierzono za pomocą absorpcjometrii rentgenowskiej o podwójnej energii za pomocą Hologic QDR-1000 lub 1000 / W (Hologic, Waltham, Mass.), Lunar DPX-L (Lunar, Madison, Wis.) Lub Norland XR-26 (Norland, Fort Atkinson, Wis.) Densytometry. Wszystkie skany zostały sprawdzone (bez wiedzy o przypisaniu leczenia) w centralnym obiekcie, który dostarczył czynników, które w razie potrzeby skorygowały dryft kalibracji w maszynach.
Boczne błony kręgosłupa uzyskano w linii podstawowej i po jednym, dwóch i trzech latach terapii w celu wykrycia złamań kręgów i postępów deformacji kręgów. Analiza tych punktów końcowych została oparta na zmianie z linii podstawowej (lub pierwszej dostępnej folii) do najnowszego filmu kontrolnego. Uzyskano filmy kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego z wartościami standardowymi dla odległości i centrujących od celu do filmu w każdym ośrodku badawczym. Filmy zostały przesłane do ośrodka radiologicznego, gdzie wysokość kręgów została określona przez obserwatorów nieświadomych przydzielonego leczenia lub sekwencji filmowej. Wszystkie filmy od każdej kobiety zostały zdigitalizowane w tym samym czasie. Trzy punkty zostały umieszczone wzdłuż górnej krawędzi i trzy wzdłuż dolnej krawędzi każdego kręgu od czwartego kręgu piersiowego (T4) do piątego kręgu lędźwiowego (L5), wyznaczając przednie, środkowe i tylne wysokości każdego kręgosłupa
[patrz też: bepanthen na brodawki, duac maść, całując się z językiem wymieniasz ]

Tags: , ,

No Responses to “Wpływ doustnego alendronianu na gęstość mineralną kości i częstość złamań w osteoporozie pomenopauzalnej ad”

 1. Konstanty says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: catering dla firm wrocław[...]

 2. Dark Horse says:

  skarżę się od paru lat na bóle głowy

 3. Kill Switch says:

  [..] Odniesienie w tekscie do łóżka rehabilitacyjne lublin[...]

 4. Kalina says:

  Początkowo wykonaliśmy test na alergie i nic nie wyszło

 5. Pinball Wizard says:

  Article marked with the noticed of: brzydki zapach z ust[...]

 6. Luiza says:

  Moja mama tez im wierzyla

Powiązane tematy z artykułem: bepanthen na brodawki całując się z językiem wymieniasz duac maść