Raport z Paryża ad 5

Carli była już w drodze do strzelanin. W siedzibie SAMU w Paryżu 45 mobilnych oddziałów intensywnej opieki medycznej (MICU) SAMU i straży pożarnej, obsadzonych przez lekarzy przeszkolonych w zakresie medycyny katastrofy, zostało zmobilizowanych i wysłanych do sześciu lokalizacji ataków terrorystycznych. Kiedy przybyły pierwsze zespoły ratunkowe, strzelanie wciąż trwało. Wkrótce potem pojawiły się wieści o strzelaninach w Bataclan. APHP aktywował swój Plan blanc , plan awaryjny, o godzinie 10:34. Wszystkie szpitale w regionie zostały zaalarmowane, a 15, w tym 3 centra pierwszego poziomu urazowego , otrzymał ofiary. W tym momencie było jasne, że co najmniej 50 osób zginęło, a wielu zostało rannych, a Vallet zdał sobie sprawę, że może być potrzebna pomoc ze szpitali spoza regionu paryskiego; uruchomił także plan awaryjny w regionach przygranicznych, ostrzegając, że śmigłowce mogą być potrzebne do przeniesienia pacjentów z Paryża do innych regionów. O 2 lub 3 rano było jasne, że ich nie potrzebujemy – powiedział Vallet. Mieliśmy ponad 50 pacjentów na OIOM-ie, co jest dużo, ale wszystko się uspokoiło. Około jedna trzecia szpitali została ostrzeżona, a 15 zespołów MICU pozostało w rezerwie przez kolejne 12 godzin w przypadku kolejnego ataku. Oprócz szpitali APHP, które przyjęły 302 ofiary, francuski wojskowy system medyczny przyjął wiele ofiar w swoich paryskich szpitalach; doświadczenie chirurgów wojennych było niestety dokładnie tym, czego potrzebowaliśmy.
Uzdrawianie długoterminowe
Następnego dnia było nowe wyzwanie. Trzeba się było zająć psychologiczną traumą – ofiarami, ich rodzinami i ludźmi, którzy byli świadkami strasznych wydarzeń. Francja ma specjalny system nagłej pomocy psychologicznej, Cellules d Urgence Médico-Psychologique (CUMP). Ten system został zmobilizowany w ciągu kilku godzin. Trudno dokładnie przewidzieć potrzebę, więc z pewnością moglibyśmy ulepszyć tę usługę , powiedział Vallet, ale od razu mieliśmy pięć lokacji, jedno w École Militaire tuż za moim biurem, które zostało stworzone specjalnie dla rodzin .
Uczestniczył również w Etablissement de Préparation et de Réponse aux Urgences Sanitaires (EPRUS), publicznej agencji ds. Gotowości i reagowania na sytuacje kryzysowe w zakresie zdrowia. EPRUS dostarcza pracownikom opieki zdrowotnej części systemu, które są przytłoczone lub doświadczają nagłego wzrostu zapotrzebowania. W tym przypadku zapewnia rodzinną pomoc medyczną i psychologiczną, a także pomaga w identyfikacji ciał.
Identyfikacja wszystkich zaangażowanych nie jest drobnym zadaniem – wyjaśnił Vallet. Czasami bardzo trudno było zebrać te informacje w szpitalach, ponieważ były przytłoczone. Jednym z powodów, dla których wczesna identyfikacja jest ważna, jest to, że Francja oferuje ofiarom ataków terrorystycznych takie same zabezpieczenia, jak cywilne ofiary wojny, automatycznie zapewniając medyczne, psychologiczne i usługi pomocy społecznej. Zaangażowany personel opieki zdrowotnej zajmuje się również pierwszym sprawozdaniem emocjonalnym, a następnie raportem technicznym o tym, które części procesu można poprawić.
Jeśli chcesz mieć odporny system, musisz mieć wszystko na swoim miejscu , mówi Vallet Jeśli improwizujesz opiekę medyczno-psychologiczną, na przykład, jeśli nie spodziewasz się, to kończysz na rannych, którzy nie pracują w pracy lub społecznie, a nasze społeczeństwo będzie doznane przez dłuższy czas. duża różnica dla ofiar, które potrzebowały usług, są przewidziane i zapewnione, a nie coś, z czym muszą walczyć na później.
To jest zdrowie publiczne , powiedział Vallet, gdy siedzieliśmy w jego biurze na szóstym piętrze Wydziału Zdrowia, z widokiem na centrum Paryża. W tę noc miałem wrażenie, że jestem z powrotem w pogotowiu lub na oddziale intensywnej terapii. Ale tym razem leczyłem ciało społeczeństwa .
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 2 grudnia 2015 r. O godzinie.
Author Affiliations
Dr Haug jest międzynarodowym korespondentem czasopisma.

Materiał uzupełniający
Artykuły cytowane (16)
Zamknij Cytowanie artykułów
[więcej w: przychodnia michałowskiego częstochowa, roletex, suchodół po wyrwaniu zęba ]

Tags: , ,

No Responses to “Raport z Paryża ad 5”

  1. Beetle King says:

    Jak olej lniany to tylko świeży i przechowywany w lodówce w ciemnej butelce

  2. Dredd says:

    Article marked with the noticed of: implanty zębów Kraków[...]

  3. Washer says:

    Milo sie czytalo

Powiązane tematy z artykułem: przychodnia michałowskiego częstochowa roletex suchodół po wyrwaniu zęba