Randomizowane badanie planowej cesarskiej lub dopochwowej porodu w przypadku podwójnej ciąży AD 8

Jednak nasze badanie nie było zasilane w przypadku tych analiz podgrup. Dalsze badania mogą być uzasadnione w podgrupie wieku ciążowego od 37 do 38 tygodni, szczególnie biorąc pod uwagę ograniczoną liczbę niemowląt w tej podgrupie. Nie stwierdziliśmy, że planowane cesarskie cięcie wiąże się z wyższym lub niższym ryzykiem zgonu matek lub poważnej chorobowości matek niż planowane porcje z pochwy. To odkrycie może być częściowo wyjaśnione przez wysoką częstość cięcia cesarskiego (> 40%) w grupie planowo-dopochwowej, przy czym większość tych porodów pojawia się podczas porodu.
Mocne strony naszego badania obejmują losowy projekt i wykorzystanie centralnej randomizacji, duży rozmiar badania (106 uczestniczących ośrodków w 25 krajach) oraz wysoki wskaźnik kontynuacji. Ewentualne rozróżnienie osób oceniających wyniki prawdopodobnie nie doprowadziło do uprzedzenia, ponieważ kryteria dotyczące wyników zachorowalności zostały jasno określone. Jednak nasze odkrycia można uogólnić tylko do ośrodków, które mogą zapewnić wskazane przez protokół postępowanie położnicze, w tym możliwość wykonania cesarskiego cięcia w razie potrzeby w ciągu 30 minut. Na podstawie 95% przedziału ufności wokół ilorazu szans dla pierwotnego wyniku, nasze wyniki są zgodne z nie więcej niż 23% redukcją i nie więcej niż 74% wzrostem szans na śmierć płodu lub noworodka lub poważną chorobowość noworodkową z zaplanowanym cięciem cesarskim w porównaniu z planowanym porodem z pochwy.
Podsumowując, nie znaleźliśmy żadnych korzyści związanych z planowanym cięciem cesarskim, w porównaniu z planowanym porodem z pochwy, w przypadku podawania bliźniąt w okresie od 32 do 38 tygodnia ciąży, jeśli pierwszy bliźniak był w przedstawieniu głowy płodowej.
[przypisy: kursor zamość, mechanoterapia, dicortineff maść ]

Tags: , ,

No Responses to “Randomizowane badanie planowej cesarskiej lub dopochwowej porodu w przypadku podwójnej ciąży AD 8”

 1. Cabbie says:

  [..] Odniesienie w tekscie do gabinet kosmetyczny kielce[...]

 2. Mr. Peppermint says:

  możliwość badań klinicznych z Pratia

 3. Candy Butcher says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu rezonans magnetyczny[...]

 4. Konstanty says:

  same kremy nie dawały rady

Powiązane tematy z artykułem: dicortineff maść kursor zamość mechanoterapia