On the Road (to a Cure) – Turystyka z komórkami macierzystymi i lekcje dla edycji genów

W 2011 roku Peyton Manning, rozgrywający w piłce nożnej, wyruszył na poszukiwanie leczenia komórek macierzystych na szyi. Nie był sam: wielu znanych sportowców i zdesperowanych (ale mniej znanych) pacjentów opuściło Stany Zjednoczone szukając interwencji dostępnych w krajach o mniej rygorystycznych przepisach. Niekoniecznie wiedzieli, jakie komórki otrzymywali, czy istniały jakieś dowody, że interwencja zadziałała, czy też ktoś rozumiał ryzyko, jakie podejmowali. Dlaczego to zrobili. Część odpowiedzi może leżeć w łacińskim fragmencie argumentum ad novitatem, odwołanie do nowego. Potężna siła w kulturze Zachodu, przeniknęła do naszego życia z wielu źródeł. Samo słowo news sugeruje, jak ważna jest nowość dla naszych mediów informacyjnych, w tym raportowanie o pojawiających się możliwościach terapeutycznych. W połączeniu z determinacją pacjentów, aby uzyskać terapie na sieroce lub nieuleczalne choroby, innowacyjność w wyobraźni może być naprawdę potężna. Na przykład w XIX wieku pacjenci byli łatwowiernym rynkiem dla niezliczonych wynalazków wykorzystujących nowatorskie technologie elektryczności, magnetyzmu i promieniowania, aby wyleczyć wszystko, od otyłości po depresję. Również turystyka medyczna była obserwowana wcześniej – rozważmy wędrówki pacjentów do Meksyku w latach 70. XX w. W celu uzyskania tak zwanego leczenia raka z rozdrobnionych pestek moreli.
Biorąc pod uwagę historie o niesamowitym potencjale i wczesnych przełomach w modelach laboratoryjnych i zwierzęcych, edycja genów może uruchomić kolejną falę turystyki medycznej. Powinniśmy teraz podjąć kroki, aby uchronić się przed przyszłą turystyką związaną z edycją genów, opracowując normy zawodowe, wspierając współpracę między krajowymi organami regulacyjnymi, współpracując z grupami wsparcia pacjentów w celu opracowania dokładnych, wiarygodnych źródeł informacji i pracując nad opracowaniem odpowiedzialnych protokołów badań i monitorowania pacjentów. środki.
Turystyka medyczna niekoniecznie jest czymś złym. Może to być po prostu poszukiwanie standardowej terapii po niższych kosztach lub z krótszym czasem oczekiwania lub już dobrze uregulowanym gdzie indziej, ale jeszcze nie tutaj. Ale może to również oznaczać szukanie niezatwierdzonych interwencji dostępnych w krajach o słabych lub nieistniejących przepisach. Czasami napędza ją wyłącznie nadzieja i desperacja; innym razem niesie ze sobą odcień libertariańskiego wezwania do prawa, przynajmniej nieuleczalnie chorego, do wypróbowania narkotyków eksperymentalnych.
W dziedzinie medycyny regeneracyjnej podjęto wysiłek w celu obejścia federalnego organu regulacyjnego w zakresie opracowywania, zatwierdzania i monitorowania rzekomych terapii komórkami macierzystymi. Amerykańskie kliniki oferowały różne terapie , które według nich stanowią jedynie praktykę medyczną z wykorzystaniem własnych tkanek pacjenta, a zatem nie podlegają jurysdykcji Urzędu ds. Żywności i Leków (FDA). FDA i sądy federalne nie zgadzają się. Ale kliniki reklamują online, obiecujące lekarstwa, które mają niewielką lub żadną podstawę w publicznie dostępnych dowodach. Próbując uciec od federalnego egzekwowania prawa, niektórzy rekrutują pacjentów w Stanach Zjednoczonych, ale potem podejmują interwencje w miejscach, w których przepisy są mniej problematyczne. Ich roszczenia o zwrot mogą jedynie napędzać popyt, pomimo wysiłków Instytutu Medycyny i innych, aby pomóc pacjentom oddzielić prawdziwe od pozorowanych terapii, pomimo nowych inicjatyw egzekwowania FDA, i pomimo doniesień o procesach sądowych dotyczących poważnych zdarzeń niepożądanych, w tym śmierci.
Popyt jest również napędzany przez przytłaczające media w zakresie badań nad komórkami macierzystymi
[patrz też: orsalit drink, klobetazol, kurzajka na pięcie ]

Tags: , ,

No Responses to “On the Road (to a Cure) – Turystyka z komórkami macierzystymi i lekcje dla edycji genów”

 1. Artur says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: badanie emg warszawa[...]

 2. Bruno says:

  Mają nowoczesny sprzęt co również jest ważne wykonując takie badanie

 3. Vanessa says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: szkoła wizażu[...]

 4. Mad Jack says:

  W efekcie okazało się, że to rzadki, złośliwy nowotwór

Powiązane tematy z artykułem: klobetazol kurzajka na pięcie orsalit drink