On the Road (to a Cure) – Turystyka z komórkami macierzystymi i lekcje dla edycji genów ad

Na początku potencjał pola został podkreślony w kontekście debat na temat federalnego finansowania pracy z udziałem embrionalnych komórek macierzystych, przy czym artykuły często nie odróżniały wyraźnie tych komórek od innych rodzajów komórek macierzystych, z których niektóre były już w użyciu terapeutycznym. Po ustąpieniu konfliktu politycznego zasięg przesunął się na próby kliniczne, zwykle wyrażając optymizm co do perspektyw bliskiego sukcesu – entuzjazm, który wydawał się nie być ograniczony przez niepowodzenia badawcze, takie jak zaprzestanie pionierskiej próby Gerona dotyczącej terapii zarodkowej komórek macierzystych dla kręgosłupa uszkodzenie przewodu. Analiza tego doniesienia prasowego wykazała, że naukowcy są często używani do wiarygodnych wypowiedzi oferujących nierealistyczne ramy czasowe. Stwierdzono, że pomimo potrzeby generowania entuzjazmu dla – lub inwestowania w – postępów, naukowcy powinni ostrożniej przekazywać realne terminy tłumaczeń do popularnej prasy.1 Edycja genów może być zagrożona tym samym zjawiskiem. Podczas gdy badania nad komórkami macierzystymi oferują obietnicę odnowienia lub zastąpienia tkanki, edycja genów jest drogą do zmiany tkanki na poziomie genetycznym lub epigenetycznym. Chociaż edycja genów istnieje od lat dziewięćdziesiątych, dzięki zastosowaniu nukleaz z palca cynkowego (ZFN) i nukleotydów efektorowych podobnych do aktywatorów transkrypcji (TALEN), prostota skupionych regularnie krótkich krótkich powtórzeń palindromowych (CRISPR) wprowadzonych w 2012 r. do nagłośnienia w prasie, podsycanego przez połączenie kontrowersji politycznych dotyczących potencjalnej aplikacji polegającej na manipulowaniu ludzkimi zarodkami i podnieceniu na temat zakresu możliwych zastosowań komórek somatycznych. Opinia wzywająca do wprowadzenia moratorium na redagowanie linii germinalnych w trakcie publicznych dyskusji2 doprowadziła do szału zasięgu i komentarza, a także inicjatywy Narodowych Akademii, która obejmuje międzynarodowy szczyt i komitet badań konsensusowych.
CRISPR-Cas9 został okrzyknięty przez Science jako przełomowa historia roku. Szybko pojawiły się doniesienia o eksperymentach na myszach, sugerujących zastosowania w leczeniu dystrofii mięśniowej Duchenne a. Ale nagłówki takie jak Gene Editing oferuje nadzieję na leczenie dystrofii mięśniowej Duchenne a, badania Znajdź (New York Times) w głównych gazetach i witrynach popularnonaukowych mogą sprawić, że pacjenci uwierzą, że lekarstwa są tuż przed nami. A z uzasadnionymi doniesieniami o sukcesach in vitro i modelach zwierzęcych w takich warunkach, jak ślepota, czy jest zaskakujące, że kiedy pacjenci przeczytali Naukowcy wprowadzają zmiany genetyczne do pacjentów z chorobami śmiertelnymi (San Jose Mercury News), sądzą, że kuracje już tu są. Nie wszyscy czytają nagłówek.
Dodając do potencjalnej dezorientacji dotyczącej stanu zastosowań edycji CRISPR-Cas, zarówno TALEN, jak i edycja genu ZFN dały obiecujące wyniki w dwóch konfiguracjach – małym badaniu mającym na celu zwiększenie odporności pacjentów zakażonych HIV na wirusa i wysiłek w leczeniu białaczki w jednym dziecku.3 The Today Show należycie poinformował, że technika edycji genów traktuje białaczkę dziecięcą , pianie , ma wszystkie elementy scenariusza filmowego – umierającego dziecka, zdesperowanych rodziców i zespołu lekarzy z całkowicie niesprawdzone i wysoce eksperymentalne leczenie. Przesłanie nadziei wzmacnia wrażenie, że dostępne są metody leczenia innych chorób wymienionych na nagłówkach w mediach, a eksperymentalny charakter skutecznych działań zmienia się wraz z rosnącym przekonaniem, że ścieżki regulacyjne są zbyt wolne (nawet jak FDA dodaje jeszcze więcej sposobów szybszego zatwierdzania lub zapewniania dostępu do terapeutycznych środków terapeutycznych).
Dodaj do mieszanki dawkę komórek macierzystych, a jeden ma przepis na większą turystykę medyczną, nakarmiony przez kliniki szukające zysków i pacjenci szukający lekarstwa
[hasła pokrewne: łupież różowy gilberta przyczyny, zao słubice, duac maść ]

Tags: , ,

No Responses to “On the Road (to a Cure) – Turystyka z komórkami macierzystymi i lekcje dla edycji genów ad”

 1. Springheel Jack says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: peruka[...]

 2. Feliks says:

  Sama chodziłam z czymś takim

 3. Daria says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: choroba meniera[...]

 4. Jacek says:

  sprawdza się u mnie modrzew dahurski i piję

Powiązane tematy z artykułem: duac maść zao słubice łupież różowy gilberta przyczyny