Nauka o mądrym wybieraniu – pokonanie złudzenia terapeutycznego cd

Badania mogłyby również skupić się na roli, jaką nowe narzędzia mogą odgrywać w przeciwdziałaniu iluzji. Na przykład, zbierając, śledząc i wyświetlając wyniki, elektroniczna dokumentacja medyczna mogłaby kierować bardziej racjonalnymi ocenami przyczynowości i bardziej zrównoważonymi ocenami oddziaływania. Potrzebne są również badania, aby określić, w jaki sposób najlepiej zredukować wysiłki na rzecz zmniejszenia iluzji terapeutycznej w edukacji medycznej. Tak jak wszyscy jesteśmy poddani iluzji kontroli, lekarze są wrażliwi na terapeutyczną iluzję na długo zanim zobaczą swojego pierwszego pacjenta. Dlatego też należy opracować i przetestować strategie mające na celu odkrycie i zminimalizowanie tego obciążenia w szkole medycznej, na studiach podyplomowych w zakresie medycyny oraz w ramach uczenia się przez całe życie.
Wreszcie, potrzebne są badania, aby zbadać pozytywną rolę, jaką iluzja terapeutyczna może odgrywać w opiece zdrowotnej. Na przykład może przyczyniać się do dobrego samopoczucia psychicznego lekarzy i innych podmiotów świadczących opiekę zdrowotną, wzmacniając ich zaufanie i podtrzymując ich wiarę w wartość, jaką oferują pacjentom. Może również być niezbędnym składnikiem w podejmowaniu decyzji medycznych. Czysto racjonalne podejście do podejmowania decyzji, w którym lekarze kwestionują i wątpią w swoją własną skuteczność, może prowadzić do niedostatecznego leczenia, czego skutkiem są tak samo poważne szkody, jak obrażenia.
Wybór Mądrego może być ambitną próbą rozwiązania problemu nadmiernego leczenia, ale nie jest realistyczne sądzić, że jakiekolwiek pojedyncze rozwiązanie będzie skuteczne. Opieranie się kampanii na towarzystwach lekarskich grozi pewną defensywą parafialną, która wydała zalecenia skupione w nieproporcjonalny sposób na procedurach innych specjalności. Bardziej wszechstronne, szerokie podejście może rozpocząć się od edukacji, która zapewnia praktykantom umiejętność rozpoznawania iluzji terapeutycznej i zarządzania nią. Ponadto konieczne będzie pozyskanie wsparcia grup pacjentów i płatników.
Takie wysiłki wymagają czasu, wysiłku i organizacji. W międzyczasie iluzja terapeutyczna przyczynia się do nadmiernego leczenia, które wszyscy lekarze mogą natychmiast rozwiązać. Oceniając własną praktykę, badając własne przekonania i stosując proste świadome heurystyki, wszyscy lekarze mogą przyczynić się do bardziej racjonalnej, opartej na dowodach opieki.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z University of Pennsylvania Perelman School of Medicine w Filadelfii.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Langer EJ. Iluzja kontroli. J Pers Soc Psychol 1975; 32: 311-328
Crossref Web of Science
2. Thomas KB. Konsultacja i terapeutyczna iluzja. Br Med J 1978; 1: 1327-1328
Crossref Web of Science Medline
3. Jenkins HM, Ward WC. Ocena ewentualności między odpowiedziami a wynikami. Psychol Monogr. 1965; 79: 1-17
Crossref Medline
4. Cherkin DC, Deyo RA, Wheeler K, Ciol MA. Opinie lekarza na temat leczenia bólu krzyża: wyniki ankiety krajowej Kręgosłup (Phila Pa 1976) 1995, 20: 1-10
Crossref Web of Science Medline
5. Schroen AT, Detterbeck FC, Crawford R, Rivera MP, Socinski MA. Przekonania wśród pulmonologów i chirurgów klatki piersiowej w podejściu terapeutycznym do niedrobnokomórkowego raka płuca. Chest 2000; 118: 129-137
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (31)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (11)
[podobne: lucetam cena, przychodnia michałowskiego częstochowa, dicortineff maść ]

Tags: , ,

No Responses to “Nauka o mądrym wybieraniu – pokonanie złudzenia terapeutycznego cd”

 1. Tan Stallion says:

  Mi tez pomagał przy zakwasach po ćwiczeniach

 2. Karol says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: odzież ochronna[...]

 3. Vortex says:

  nadciśnienie i cholestrol mozna opanować za pomocą taxivitalu

 4. Elżbieta says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dietetyk[...]

 5. Małgorzata says:

  I prosze nie zwalac winy na lekarzy

 6. Bitmap says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: Chirurgia laserowa[...]

 7. Remigiusz says:

  tak naprawdę istotna jest równowaga pierwiastków

Powiązane tematy z artykułem: dicortineff maść lucetam cena przychodnia michałowskiego częstochowa