Celowanie wysoko – zmiana trajektorii na raka

Dla bliskich, których wszyscy straciliśmy, dla rodzin, które wciąż możemy uratować, sprawmy, że Ameryka będzie krajem, który leczy raka raz na zawsze (Prezydent Barack Obama, Stan Unii, 12 stycznia 2016 r.). Mówimy o zapobieganiu i wczesnym wykrywaniu. Jestem przekonany, że możemy uzyskać odpowiedzi i wymyślić zabiegi zmieniające gry i dostarczyć je osobom, które ich potrzebują. Mamy szansę na zasadniczą zmianę trajektorii (wiceprezydent Joe Biden, University of Pennsylvania Abramson Cancer Center, 15 stycznia 2016 r.).
Rak to setki chorób. Badania biomedyczne pozwoliły wyleczyć niektóre z nich, w tym większość przypadków białaczki u dzieci i chłoniaka Hodgkina, i pobudziły znaczny postęp w leczeniu innych. Rzeczywiście, w ciągu ostatniego ćwierćwiecza wskaźniki umieralności na raka w USA spadły o 23%, ponieważ medycyna uratowała około 1,7 miliona istnień ludzkich i zapobiegła niezmierzonemu cierpieniu. Wiele z tych sukcesów jest napędzanych przez silne, stałe inwestycje federalne w badania podstawowe, epidemiologiczne i kliniczne oraz wynikające z nich postępy w zakresie zapobiegania, badań przesiewowych, diagnozowania i terapii. Jeszcze pilniejszy jest dalszy postęp. Rak jest drugą najczęstszą przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych i ma zabić blisko 600 000 Amerykanów w 2016 roku – około 1600 osób każdego dnia.
Wezwanie prezydenta Obamy do nowej inicjatywy pod przewodnictwem wiceprezydenta Bidena, by pobudzić wysiłki badawcze przeciwko rakowi, nie jest pierwszą wszechstronną kampanią przeciwnowotworową, jaką kiedykolwiek zaproponowano – w rzeczy samej, prezydent Richard Nixon ujawnił Wojnę z rakiem w 1971 roku. Tak więc pojawiły się pytania o tym, dlaczego taka inicjatywa jest teraz potrzebna i czym się dzisiaj różni od 45 lat.
Uważamy, że nadszedł czas na ponowne pojawienie się raka, ponieważ dzięki połączeniu nowych odkryć naukowych i innowacji technologicznych perspektywy sukcesu są większe niż kiedykolwiek. Jednym z postępów instrumentalnych była dramatyczna zmiana w naszym podstawowym rozumieniu raka. Praca przy użyciu narzędzi i technologii wynikających z projektu ludzkiego genomu oraz danych z Atlasu genomu nowotworu i innych badań wyjaśniła, że rak jest chorobą genomu. Staje się coraz bardziej oczywiste, że wiedza o tym, jakie mutacje kierujące są obecne w danym guzie, jest często ważniejsza niż wiedza, z którego organu powstał organ. Technologia genomowa wykazała również, że chociaż każdy z guzów jest molekularnie unikalny, to jednak wiele szlaków jest ciągle dotkniętych – odkrycia, które poinformowały o zaprojektowaniu i zastosowaniu nowej generacji leków ukierunkowanych na te szlaki.
Kolejny szybko rozwijający się obszar badań wykracza poza komórki nowotworowe na inne czynniki, takie jak komórki zrębowe i immunologiczne w mikrośrodowisku nowotworu, które często wpływają na progresję nowotworu. Potężne nowe narzędzia i metody bioinformatyczne umożliwiają montaż, zarządzanie i analizę bardzo dużych zestawów złożonych danych molekularnych i klinicznych lub dużych danych , które są niezbędne do generowania modeli prognostycznych progresji nowotworu i odpowiedzi terapeutycznej.
Tymczasem, po trwającej od dziesięcioleci walce, strategie pobudzania układu odpornościowego do atakowania komórek nowotworowych zaczęły osiągać dramatyczne sukcesy
[podobne: orsalit drink, ibuprom zatoki dawkowanie, askorbinian sodu dożylnie ]

Tags: , ,

No Responses to “Celowanie wysoko – zmiana trajektorii na raka”

 1. Papa Smurf says:

  Article marked with the noticed of: psychotesty dla kierowców[...]

 2. Elena says:

  a jaK DOPADNIE CHOROBA,NIE PODDAWAĆ SIĘ

 3. Henryk says:

  [..] Cytowany fragment: szpital[...]

 4. Snow Hound says:

  Ostatnio nabawiłam się kontuzji podczas rozciągania

 5. Bianka says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: chirurg plastyczny[...]

 6. Mental says:

  A ja dostałam zapalenia oskrzeli z powodu przebywania z osobami palącymi.

Powiązane tematy z artykułem: askorbinian sodu dożylnie ibuprom zatoki dawkowanie orsalit drink