Wirus Zika w Ameryce – Jeszcze inne zagrożenie Arbovirus cd

Pacjenci z zakażeniem wirusem chikungunya powinni być monitorowani i leczeni z powodu ostrych bólów stawów i poinfekcyjnego przewlekłego zapalenia stawów. Nie ma szczepionek Zika w zaawansowanym stadium rozwoju, chociaż prawdopodobnie można zaadoptować wiele istniejących platform szczepionek flawirusowych, w tym technologie podjednostek chimerowych lub glikoprotein flawiwirusowych. Szczepionki Zika miałyby jednak ten sam problem, co szczepionki dla chikungunya, 4 West Nile, zapalenie mózgu St. Louis i inne arbovirusy: ponieważ epidemie pojawiają się sporadycznie i nieprzewidywalnie, zapobiegawcze szczepienia dużych populacji w oczekiwaniu na wybuchy epidemii mogą być zbyt drogie, a nie kosztowne Skuteczne, ale składowanie szczepionek, a następnie szybkie rozmieszczenie może być zbyt wolne, aby przeciwdziałać nagłym wybuchowym epidemiom. Mimo, że żółta febra została historycznie całkowicie powstrzymana przez agresywną kontrolę komarów, w czasach nowożytnych kontrola wektorów była problematyczna ze względu na koszty, logistykę, opór społeczny i problemy powodowane przez zatłoczenie śródmieścia i złe warunki sanitarne. Do najlepszych środków zapobiegawczych przeciwko wirusowi Zika należą ekrany domów, klimatyzacja i usuwanie stoczni oraz śmieci z gospodarstw domowych i pojemniki, które zapewniają miejsca do rozmnażania się komarów, luksusy często niedostępne dla zubożałych mieszkańców zatłoczonych miejsc w miastach, gdzie epidemie te najciężej uderzają.
Wraz z niedawnym pojawieniem się w Puerto Rico wirus Zika zmusza nas do skonfrontowania się z potencjalnym nowym zjawiskiem powstawania choroby: pandemicznym rozprzestrzenianiem się wielu, dotychczas stosunkowo mało ważnych arbowirusów, uprzednio ograniczonych do odległych nisz ekologicznych. Aby odpowiedzieć, pilnie potrzebujemy badań nad tymi wirusami oraz ekologicznymi, entomologicznymi i gospodarzowymi czynnikami warunkującymi konserwację i pojawianie się wirusów. Potrzebne są również lepsze strategie zdrowia publicznego w celu kontrolowania rozprzestrzeniania arbo wirusowego, w tym platformy szczepionek dla flawiwirusów, alfawirusów i innych grup arbovirusów, które można szybko zmodyfikować w celu ekspresji immunogennych antygenów nowo powstających wirusów. Jeśli chodzi o leczenie, pandemie arbovirusowe sugerują, że podejście oparte na jednym wirusie nie jest wystarczające; szerokie spektrum leków antywirusowych skutecznych przeciwko całej klasie wirusów jest pilnie potrzebne.
Jak zdawano sobie sprawę ponad 50 lat temu, kiedy rozprzestrzeniający się enzootyczny wirus Zika był powiązany z ludzką aktywnością, arbowirusy nieustannie ewoluują i adaptują się w niszach ekologicznych, które są coraz bardziej nękane przez ludzi. Zika wciąż jest pandemią w toku, a na wiele ważnych pytań na jej temat, takich jak teratogenność, wciąż trzeba odpowiedzieć. Jednak już wzmocniła jedną ważną lekcję: w naszym zdominowanym przez ludzi świecie, zatłoczenie w miastach, stałe podróże międzynarodowe i inne ludzkie zachowania w połączeniu z mikroperturbacjami powodowanymi przez człowieka w równowadze ekologicznej mogą spowodować nieoczekiwane pojawienie się niezliczonych, drzemiących czynników infekcyjnych. W odpowiedzi wyraźnie potrzebujemy poszerzyć naszą grę o szerokie i zintegrowane badania, które poszerzają wiedzę na temat złożonych ekosystemów, w których agenci przyszłych pandemii rozwijają się agresywnie.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ten artykuł został opublikowany 13 stycznia 2016 r. O godz.
Author Affiliations
Z National Institute of Allergy and Infectious Diseases, Bethesda, MD.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
Dick GW, Kitchen SF, Haddow AJ. Wirus Zika. I. Izolacje i swoistość serologiczna. Trans R Soc Trop Med Hyg 1952; 46: 509-520
Crossref Web of Science Medline
2. Pierson TC, Diamond MS. Flavivirusy. W: Knipe DM, Howley PM, Cohen IC, i wsp., Wyd. Wirusologia pól. 6 ed. Vol. 1. Filadelfia: Wolters Kluwer, 2014: 746-794.

3. Marcondes CB, Ximenes MF. Wirus Zika w Brazylii i niebezpieczeństwo porażenia przez komary Aedes (Stegomyia). Rev Soc Bras Med Trop 2015 22 grudnia (Epub przed drukiem)

4. Morens DM, Fauci AS. Chikungunya przy drzwiach – deja vu od nowa. N Engl J Med 2014; 371: 885-887
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
5. Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób. Mikrocefalia w Brazylii potencjalnie powiązana z epidemią wirusa Zika: ECDC ocenia ryzyko. Solna, Szwecja: Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób, 25 listopada 2015 r. (Http://ecdc.europa.eu/en/press/news/_layouts/forms/News_DispForm.aspx.ID=1329&List=8db7286c-fe2d-476c -9133-18ff4cb1b568 & Źródło = http% 3A% 2F% 2Fecdc.europa.eu% 2Fen% 2FPages% 2Fhome.aspx).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (341)
Zamknij Cytowanie artykułów
[patrz też: sanitas bydgoszcz dworcowa, łupież różowy gilberta przyczyny, lucetam cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Wirus Zika w Ameryce – Jeszcze inne zagrożenie Arbovirus cd”

 1. Iwo says:

  poza tym skurcze, bóle głowy, nerwowość

 2. Mr. Thanksgiving says:

  [..] Cytowany fragment: arimidex[...]

 3. Kornel says:

  U mnie marchewka jest zawsze obok buraka, selera czy jabłka.

 4. Emil says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Błąd lekarski[...]

 5. Gracjan says:

  Koszt w aptece bez recepty niecałe 20 zł.

Powiązane tematy z artykułem: lucetam cena sanitas bydgoszcz dworcowa łupież różowy gilberta przyczyny