Dzień zanurzenia – transformacja zarządzania i polityki poprzez umieszczanie na scrubach ad

Rozmawiamy z anestezjologami, pielęgniarkami i chirurgami i widzimy, że koszty zaopatrzenia chirurgicznego ożywają – jak na przykład sztuczny pomost obejściowy jest zszyty wewnątrz tętniaka aorty. Następnie przystępujemy do interdyscyplinarnych rund na oddziale intensywnej terapii, obserwujemy pacjentów w stanie krytycznym, którzy mogą cierpieć na cukrzycę i otyłość, walczymy z ubóstwem i narkomanią, nie przestrzegamy zasad leczenia i nie tylko. Uczestnicy siedzą w ciasnym pokoju i rozmawiają z członkami personelu. Dzień nigdy nie jest napisany. Pielęgniarki odnoszą sukcesy i obawy, szpitalnicy wpisują swoje notatki, a menedżerowie przypadków opisują swoje wyzwania.
Idziemy do obszaru chirurgicznego – na przykład w jeden dzień immersji, na przykład w gabinetach chirurgii otwartej, gdzie członkowie zarządu patrzą na klatkę piersiową i patrzą, jak serce zostaje umieszczone na obwodnicy i zatrzymuje się. Kardiochirurg opowiada historię pacjenta: 62-letnia kobieta paląca, niedawne umieszczenie stentów w nagim metalu, nie mogła sobie pozwolić na Plavix, stent teraz zatkany. Pacjent nie ma zasobów, nie ma ubezpieczenia, a tylko szósty -modernizacja edukacji. Jej obwodnica zakończyła się sukcesem; Misja Zdrowie pochłania koszty.
Wykonujemy obchody z nefrologami, pulmonologami, chirurgami urazowymi i szpitalami. Nasz przewodniczący komisji finansowej widzi lekarzy zmagających się z nową elektroniczną kartoteką zdrowia (EHR), rysując bardziej żywy związek między dokumentacją a dochodami, niż moglibyśmy opisać w sali posiedzeń. Bankierzy i inwestorzy oglądają, jak neonatolog wkłada dożylną linię w skórę głowy 500-gramowego dziecka, a później uczy się – przez pielęgniarkę i pacjenta, którzy byli przyjaciółmi od 20 lat – jak działa urządzenie do dializy.
Kończymy na oddziale ratunkowym (ED). Pacjenci leżą na noszach w korytarzu, ponieważ ED, jak zwykle, jest przepełniona pacjentami. Uczestnicy obserwują spokojny, kontrolowany chaos – bardzo różni się od telewizyjnego dramatu. Są losowe niezapomniane chwile: pacjent, który przedawkował lek, jest intubowany, gdy przestaje oddychać; wcześniej zdrowa 37-letnia matka została uratowana po 12 minutach resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez lekarza, którego przeczucie, że miała zator płucny, doprowadziło go do zaryzykowania 50-mg dawki tkankowego aktywatora plazminogenu; pacjent z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc domaga się papierosa.
Członkowie zarządu nazwali swój Dzień Zanurzenia otwierającym oczy i nieskończenie fascynującym , niezapomnianym i upokarzającym , nawet najlepiej spędzonym dniem w moim życiu . Jeden z nich powiedział: Dowiedziałem się więcej o szpitalach i opiece zdrowotnej od mojego 10 zanurzenia godzin niż 6 lat siedzi na naszej planszy. Nasz personel korzysta również: gdy lekarz lub pielęgniarka spotyka członka zarządu w zaroślach, spotkanie buduje zaufanie i podziw w obu kierunkach. Rozprzestrzenia się słowo. Opiekunowie wyrażają wdzięczność, że zarząd poświęca czas na to, co robią; wielu nigdy wcześniej nie spotkało się z członkiem zarządu. Relacje lekarzy z zarządem i kierownictwem, choć niedoskonałe, są o wiele lepsze, niż były od lat, pomimo wciąż rosnących wyzwań.
Wgląd w dzień immersji spowodował prawdziwą zmianę na poziomie zarządu. Kilka piątkowych nocy spędzonych przez członków komisji finansowej w naszym intensywnym ED pokazało szczepy wytwarzane przez zdezorganizowany system opieki psychiatrycznej w Północnej Karolinie, a także wyzwania związane z przestrzeganiem przepisów i nadużywaniem substancji.
[przypisy: ibuprom zatoki dawkowanie, mechanoterapia, sanitas bydgoszcz dworcowa ]

Tags: , ,

No Responses to “Dzień zanurzenia – transformacja zarządzania i polityki poprzez umieszczanie na scrubach ad”

 1. Mr. Fabulous says:

  Ja słyszałam i czytałam ksiazke Po co ten Jod

 2. Beetle King says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: implanty zębowe ceny[...]

 3. Vortex says:

  Ułożenie chorego na boku uchroni poszkodowanego przed zachłyśnięciem się własnymi wydzielinami.

 4. Stacker of Wheat says:

  [..] Cytowany fragment: dentofobia[...]

 5. Old Man Winter says:

  zwiększając podaż wapnia, tylko pogłębi się te objawy

 6. Kajetan says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: płyn do ust[...]

 7. Married Man says:

  może powodować powikłania, niezależnie od doświadczenia lekarza

Powiązane tematy z artykułem: ibuprom zatoki dawkowanie mechanoterapia sanitas bydgoszcz dworcowa